POLSKI | DEUTSCH
Pyt 1: Gdzie mogę zastosować izolację poliuretanową?
Natryskowy sposób aplikacji pozwala na zastosowanie izolacji poliuretanowej na prawie wszystkie powszechnie stosowane w budownictwie materiały (blacha ocynkowana, drewno, plyty drewnopochodne, styropian, papa, stal, laminat poliestrowo-szklany) oraz kształty (blacha trapezowa, falista itd.).
Pyt 2: Czy mogę zastosować izolację PU w domu?
Natrysk wykonywany jest bezpośrednio u klienta, nie ma konieczności przygotowywania na wymiar, czy docinania izolacji. Utwardzona piana nie tylko nie obciąża konstrukcji dachu, ale dodatkowo wzmacnia jego wytrzymałość oraz dzięki doskonalej hydroizolacji (blisko 100% zamkniętych komórek) wydłuża trwałość konstrukcji i dodatkowo stanowi wygłuszenie.
Pyt 3: Dlaczego izolacja natryskowa?
Natryskiwana piana doskonale wypełnia wszystkie trudno dostępne przestrzenie eliminując w ten sposób mostki termiczne. Stosując wełnę lub styropian wypełnienie wszystkich pustek jest bardzo trudne, a często niemożliwe. Materiał nie ulega zjawisku osuwania lub filcowania. Izolacja poliuretanowa jest pozbawiona połączeń przez co właściwości termoizolacyjne są identyczne w każdym punkcie izolacji.
Pyt 4: Stare czy nowe budownictwo?
Natrysk można wykonywać zarówno w nowym jak i starym budownictwie. Ta metoda izolacji szczególnie polecana jest jako renowacja starych pokryć dachowych, których naprawa wiązałaby się z dużym nakładem środków. Metoda natrysku można wykonać do kilkuset metrów kwadratowych gotowego pokrycia w ciągu jednego dnia roboczego.
Pyt 5: Czy stosowanie tego typu izolacji jest bezpieczne dla środowiska?
System izolacji natryskowej posiada atest PZH oraz aprobatę dopuszczającą do stosowania w budownictwie. Przy produkcji używane są środki spieniające o zerowym potencjale niszczenia powłoki ozonowej. Stosowanie izolacji poliuretanowej przyczynia się do zmniejszenia emisji C02 oraz zmniejszenia nakładów na ogrzewanie. Poliuretan jest coraz częściej wykorzystywany w budownictwie pasywnym i energooszczędnym.
Pyt 6: Czy stosowanie tego typu izolacji jest bezpieczne dla mieszkańców domu?
Gotowa izolacja jest odporna na zjawisko gnicia i butwienia oraz rozwój grzybów. Nie występuje zjawiskozanikania izolacji bądź pogorszenia właściwości izolacyjnych, nie występuje efekt pylenia, jest pozbawiona zapachu oraz w razie potrzeby łatwa w obróbce. Izolacja wykonana w tej technologii w pełni opiera się inwazji gryzoni oraz insektów. 0
Pyt 7: Stosować tylko w budownictwie jednorodzinnym?
Technologia izolacji natryskowej poliuretanowej znana jest już od wielu lat, a swój rozwój zawdzięczazastosowaniom przemysłowym (izolacja hal, kurników, mroźni i chłodni, zbiorników itd.). Teraz ta technologia zdobywa coraz większa rzesze zwolenników w budownictwie domów jedno- oraz wielorodzinnych. Dzięki coraz większej popularności staje się poważna konkurencja dla tradycyjnych metod izolacji, zostawiając je pod względem skuteczności i trwałości daleko w tyle.
Pyt 8: Tylko dach, a co z resztą budynku?
Przy pomocy poliuretanowych systemów natryskowych można z powodzeniem izolować zarówno dachy znajdujące się na zewnątrz jak i poddasz budynków. W przypadku stosowania na zewnątrz powierzchnia izolacji musi być zabezpieczona przed promieniowaniem UV. Tego rodzaju systemy bardzo dobrze sprawdzają się także do izolacji poddaszy (eliminacja najmniejszych szczelin), stropów, ścian pod zabudowę G-K, w budownictwie domów drewnianych oraz podłóg (pod wylewkę betonową. System otwarto kom orkowy polecany jest szczególnie do izolacji poddaszy oraz ścian działowych pełniąc funkcję izolacji akustycznej.
Pyt 9: Jaki system izolacji będzie dla mnie najlepszy?
Systemy izolacji natryskowej można podzielić na trzy grupy:
  1. natrysk o najwyższej gęstości (65 kg/m3) wśród izolacji natryskowych - szczególnie polecany do izolacji zewnętrznej dachów ze względu na wytrzymałość mechaniczną
  2. natrysk do izolacji wewnętrznej o gęstości około 42 kg/m3
  3. natrysk poliuretanowy o mniejszęj gęstości około 9-12 kg/m3 - izolacja poddaszy, stropów oraz ścian działowych
Pyt 10: Czy piankę poliuretanową można układać samodzielnie?
Jedynie wyszkoleni i doświadczeni operatorzy posługujący się wysokiej klasy sprzętem do natrysku gwarantują wykonanie natrysku pianki poliuretanowej w sposób profesjonalny i trwały. W rezultacie właściwe wykonanie izolacji systemem gospodarczym nie jest możliwe.
Pyt 11: Czy pianka poliuretanowa jest nasiąkliwa?
Pianka poliuretanowa wykorzystywana przez naszą firmę jest nienasiąkliwa, potwierdza to wydana przez Instytut Techniki Budowalnej aprobata techniczna i deklaracja zgodności.
Pyt 12: Stare czy nowe budownictwo?
Udokumentowana trwałość pokrycia System PUR to 40 lat, a przewidywana 50 lat.
Pyt 13: Czy pianka utrzyma się na pionowych elementach dachu?
Pokrycie z pianki poliuretanowej płynnie przechodzi na pionowe elementy dachu (attyki, kominy, elementy wentylacyjne, wpusty dachowe itp.), doskonale uszczelniając wszystkie miejsca krytyczne. System PUR może być stosowany także jako izolacja ścian i stropów od wewnątrz.
Pyt 14: Czy pianka jest odporna na chodzenie po niej?
Wytrzymałość na ściskanie (zgodnie z aprobatą techniczną ITB) dla pianki poliuretanowej wynosi 2,5 kg/cm2. W związku z tym normalna eksploatacja dachu (chodzenie, prace konserwacyjne) nie spowoduje uszkodzenia izolacji. Większe prace remontowo-budowlane wymagają ułożenia na piance PUR płyt drewnopodobnych bądź pasów gumowych.
Pyt 15: Czy dach izolowany systemem pur można odśnieżać?
Dach zaizolowany Systemem PUR można swobodnie odśnieżać, tak jaki powierzchnie zaizolowane inną technologią. Jak w każdym innym wypadku należy zwrócić uwagę na dobór narzędzi by nie uszkodzić mechanicznie izolacji.
Pyt 16: Jakie wymagania spełnia system pur pod względem palności?
Podstawowa grubość powłoki Systemu PUR to 30 mm. W zależności od wymagań dla izolacji termicznej może być ona zwięszkona.
Pyt 17: Na jak długo udzielana jest gwarancja na izolację systemu pur?
Udzielamy co najmniej 10-letniej gwarancji na szczelność dachu..
Pyt 18: Jakie certyfikaty posiada firma Inplus-pur?
Inplus-PUR posiada certyfikaty autoryzacji przedsiębiorstwa specjalistycznego wydane przez producentów materiału. Ponadto współpraca z firmami i zawarte umowy umożliwiają dostęp do potrzebnej wiedzy, co wpływa korzystnie na wiedzę techniczną personelu wykonawczego.
Pyt 19: Czy konieczny jest demontaż starego pokrycia dachowego przy izolacji systemem pur?
W zdecydowanej większości przypadków demontaż starego pokrycia dachowego nie jest konieczny, co w dużym stopniu obniża koszty wykonania renowacji dachu.
Pyt 20: W jakim stopniu wykonanie izolacji systemem pur wpływa na pracę zakładu?
Dla zleceniodawców ważna jest informacja, że prace przy układaniu pianki nie są uciążliwe dla ruchu przedsiębiorstwa. Przy obiekcie na którym pracujemy stoi jedynie samochód technologiczny i nie daje się odczuć „krzątaniny” charakterystycznej dla robót budowlanych.
Pyt 21: Czy system pur nadaje się do izolowania nietypowych, skomplikowanych dachów?
System PUR jako izolacja natryskiwana bezpośrednio na elementy dachu jest niezastąpiony na dachach o skomplikowanym kształcie, trudnych do uszczelnienia tradycyjnymi metodami. Występujące na dachu elementy takie jak prześwietlenia, kominki wentylacyjne, urządzenia klimatyzacji nie wymagają wykonania – koniecznych przy innych technologiach – obróbek blacharskich. System PUR sprawdza się doskonale jako hydro- i termoizolacja na dachach o nietypowym kształcie (hangary, dachy szedowe, dachy o dużym spadku połaci).
Pyt 22:Jakie warunki atmosferyczne muszą być spełnione by móc zaizolować dach systemem pur?
Układanie pianki poliuretanowej wymaga odpowiednich warunków cieplnych i wilgotnościowych. Optymalna temperatura powietrza to +15oC do +30oC, przy temperaturze powietrza nie niższej niż +15oC. Wilgotność względna powietrza podczas natrysku nie powinna przekraczać 65%. Nie może też występować silny wiatr.
Pyt 23: Czy pianka poliuretanowa jest bezpieczna dla zdrowia
Pianka poliuretanowa jest nieszkodliwa dla zdrowia. Jako izolacja cieplna jest szeroko stosowana przez przemysł spożywczy. Izolację z pianki znajdziemy w domowych lodówkach i chłodziarkach. Materiały które stosujemy posiadają atest PZH.
Pyt 24: Jakie kolory może mieć dach zaizolowany systemem pur?
Kolory powłoki mogą być różne, wymaga to użycia farb na bazie akrylu. Z naszego doświadczenia wynika, że najlepszym przed promieniowaniem UV. W tym przypadku dach będzie miał kolor srebrzysto-szary.
Pyt 25: Jaką klasę palności ma pianka PUR?
System PUR spełnia wymagania klasy Broof(t1) dla przekryć dachowych nierozprzestrzeniających ognia. Jest materiałem samogasnącym.
Pyt 26: Można poznać cenę standardową za m2?
Z uwagi na unikalność technologii kalkulacja cen jest indywidualna i zawiera wszystkie elementy niezbędne do ustalenia ceny wykonania 1 m2 pianki PUR „pod klucz”. Ceny podawane są w ofercie dla konkretnego obiektu.
 

Partnerzy: